Misyon ve Vizyonumuz

   2016 yılının son aylarında kurduğumuz sitemizde siz değerli üyelerimize birçok konuda bilgilendirme yapabileceğimizi düşündük. Tarımda ve çiftçilikte tarihte değişen birçok şartlar olmuştur. Özelliklede makineleşmenin ve kimyasalların kullanımın arttığı bu dönemde sizlere bir parça yardımımızın olmasını istedik. Özelliklede birçok yazımızda gördüğünüz üzere ve göreceğiniz üzere kimyasalların zararlarını, organik gübrenin yararlarını, makineleşmenin doğru kullanımını, solucan gübresi denilen gübrenin ne olduğunu ve kullanımı hakkında birçok yazılar yazdık ve yazacağız.

Öncelikle siz değerli okuyucularımıza bizlerden bahsetmek isteriz. Bizlerde sizler gibi birer solucan gübresi üreticisi ve kullanıcısıyız. Ve solucan gübresi üretimi hakkında ve pazarlanma bilgisi hakkında gerek tecrübelerimizi gerekse yaptığımız bazı hataları sitemizde göreceksiniz. Elbette bizlerde solucan gübresi üretimi yaparken bazı tecrübeler yaşadık ve bu tecrübeleri siz değerli okuyucularımızla paylaşmak istedik. Ve gerek gübre üretimi konusunda gerekse gübre pazarından pay edinebilmenin yollarını sizlerle bu site adı altında paylaşabileceğimize kanaat getirdik.

Tarımda yüzyıllardır süregelen alışkanlıklara rağmen bazı şeylerin değişmesi gerektiğini gördük. Kimyasalların topraklarımızı yok etmek üzere olduğunu ve acilen müdahale edilmez ise topraklarımızın büyük bir çoğunluğunun yok olmak üzere olduğunu sizler gibi bizlerde gördük. Ve bu konuda yapılmasının gerekenlerin zaman kaybedilmeden müdahale edilmesi gerektiğini gördük ve burada sizlerle paylaşmak istedik.

Kimyasal atıkların çevremize verdiği zararlardan elbet hepimiz etkilenmekteyiz. Çoğu zaman atıkları gördükçe keşke bir şey yapabilsek deriz. Ve bu konuda sebepsizce insanların yaptıkları veya kendimizi suçlarız. Aslına bakarsanız çevremizde ki evsel atıkları tekrar toprağa kazandırmanın yol veya yolları vardır. Ve bu yolları uygulayarak toprağın zenginleşmesini ve gelecek nesillere güvenle aktarılmasını sağlayabiliriz. Ve bu sayede çocuklarımıza gelecekte daha yaşanabilir bir düzen bırakabiliriz ve onları organik dünya dediğimiz Dünya ile tanıştırmamız mümkün olabilir.

Değişen tarım uygulama şekilleri ve tarımda makineleşme çağımızın gerekliliklerindendir. 70 li yıllarda kullanılan birçok tarım aletinin 2000’li yıllarda kullanımının ne kadar azaldığını hepimiz görmekteyiz. Eski zamanlarda kullanılan birçok tarımsal materyalin yerini günümüzde makineler almıştır. Örnek verecek olursak; 70’li yıllarda tarlalarda kullanılan hayvanların yerini günümüzde traktörler almıştır. Gelecekte ise ne olacağını hiç birimiz bilemeyiz. Ve bizlerde elbette değişen bu düzene ayak uydurmak zorundayız.

Sizler için kurduğumuz bu sitede siz değerli okuyucularımıza solucan gübresinin önemini ve nasıl nerede kullanabileceğiniz hakkında bilgiler, organik gübrenin önemi ,  kompost oluşturma ve hazırlama , gübre satışı ve ticareti , solucan gübresinin yetiştiriciliği , mantarlar yetiştiriciliği hakkında bilgiler ve solucan tesisleri hakkında bilgi vermek istedik. Siz değerli okuyucularımıza bir nebze yardımımız olduysa ne mutlu bizlere. Sizlere teşekkür ediyoruz ve yazılarımızı okuyup ufak bir yardımımızın olmasını diliyoruz. Hepinize organik yarınlar dileriz.

İletişim: 0536 424 1053 / izmirsolucan@gmail.com